Web 3.0

Phantom, Bitcoin, Ordinals ve BRC-20 tokenleri için destek sundu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 21 Aralık 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Phantom, Bitcoin, Ordinals ve BRC-20 tokenleri için destek sundu

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %1,47 düşerken, tüketici zımbaları, kamu hizmetleri ve tüketici takdirine bağlı sektörler düşüşe öncülük etti. Daha geniş kripto para piyasası karışık seyrederken, Bitcoin son 24 saatte %2,25 yükseldi ve Ether %0,36 düştü.

Bugünün en iyi performans göstereni, Delysium’un gelişmiş işlevlere sahip AI ajanları için Blockchain Tabanlı dijital kimlik sistemi olan Agent-ID’yi tanıttıktan sonra %27,2 artış gösteren AGI oldu.

Nisan 2022’de piyasaya sürülen Delysium (AGI), 2070 yılında siberpunk sanat tarzı ve yapay zeka odaklı karakterlerle oyun içi kripto ticareti ve etkinlikleri sunan blok zinciri tabanlı bir MMO oyunudur. Özel tokenomikler ve NFT’ler içerir ve Epic Games Store’da listelenmiştir. Delysium’un Agent-ID’si, AI ajanları için blok zinciri tabanlı bir dijital kimliktir ve ağı içinde güvenli işlemler ve etkileşimler sağlar. Hem bir kimlik doğrulama sistemi hem de çeşitli dijital para birimlerini destekleyen bir cüzdan olarak işlev görür. Agent-ID, YZ aracılarıyla birlikte gelişerek işlevselliklerini artıracak şekilde tasarlanmıştır. Sistemin 2024 yılı boyunca aşamalı olarak kullanıma sunulması, Delysium ekosistemindeki kullanıcı deneyimlerini entegre etmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Oyunun tamamı (PVP ve PVE bileşenleri dahil) 2025 yılında kullanıma sunulacaktır.

Başlangıçta Solana için tasarlanmış bir kripto cüzdanı olan Phantom, şimdi Bitcoin, Ordinals ve BRC-20 tokenleri için destek sundu. Bu genişleme, cüzdanın daha önce Ethereum ve Polygon için destek eklemesinin ardından geldi. Bitcoin’in, özellikle Ordinals protokolü aracılığıyla geliştirilmiş yetenekleriyle dahil edilmesi, Bitcoin’in daha geniş dijital varlık pazarına dahil edilmesinde önemli bir adım anlamına geliyor. Taproot Wizards’tan Udi Wertheimer’ın da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen isimleri, bunu Bitcoin’in artan etkisinin büyük bir kabulü olarak görüyor. Kullanıcılar artık Phantom’u beta sürümünde BTC, Ordinals ve BRC-20 tokenlerini yönetmek için kullanabilir ve bunları mevcut herhangi bir Bitcoin cüzdanından aktarabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir