Web 3.0

Polygon’s Avail, veri doğrulama köprüsünü başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 10 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Polygon’s Avail, veri doğrulama köprüsünü başlattı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende sektör gelişmelerine yer veriliyor.

Borsa Cuma günü dalgalı bir seans geçirdi ve yatırımcıların bir önceki günden beklenenden daha güçlü gelen özel işe alım verilerini izleyen en son tarım dışı bordro raporunu analiz etmesiyle düşüşle kapattı. Bugünün en popüler token’ı, Grayscale’in onu DeFi Fonu’na eklemesiyle gündemde olan LDO’dur.

LDO, en büyük ETH likit staking sağlayıcısı olan Lido DAO’nun yerel tokenidir. Platformda stake edilen stETH, Ethereum Shapella yükseltmesinden bu yana daha hızlı büyüyor. Gerçekten de birleşmeden en çok yararlananlardan biri olan LDO, bir yılda %170 değer kazandı. Yaklaşan Kencun yükseltmesi yaklaşırken, LDO’nun daha ölçeklenebilir bir Ethereum’dan faydalanması bekleniyor.

Bu yılın başlarında Polygon’un bir parçası olarak oluşturulan Avail, Ethereum katman 2 ve katman 3 zincirlerinin maliyetlerini azaltmak için canlı test ağında bir veri tasdik köprüsü başlattı. Hala test aşamasında olan köprü, ana Ethereum blok zincirinde veri yayınlamaktan kaynaklanan yüksek işlem ücretlerini azaltarak, zincir dışı verilerin güvenliğini sağlamaya ve varlığını ve kullanılabilirliğini doğrulamaya yardımcı olacaktır. Uzun vadede Avail, işlem verilerini zincir dışında depolayan validiumlar da dahil olmak üzere toplamaları tamamen kendi ağında barındırmayı planlıyor. Lansman, Avail’in Ethereum ekosistemindeki ikincil ağlara yardım etme misyonunda önemli bir adımı temsil ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir