Web 3.0

Rocket Pool, Katman 2’de rETH’yi başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 6 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Rocket Pool, Katman 2’de rETH’yi başlattı

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün gelişmeleri yer alıyor. 

Alternatif internet projesi TOMI üstün performans gösteriyor; Rocket Pool, Katman 2’de rETH’yi başlattı. Kripto para piyasası, SEC’in Binance ve CZ’ye menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini öne sürerek dava açmasından sonra Bitcoin ve Ethereum kilit direnç seviyelerinin altına düştü. Bugünün en çok kazananı, alternatif internet kavramı gördüğü ilgiden dolayı geçen hafta %40,3’ten fazla kazanan TOMI oldu.

TOMI, kripto teknolojisiyle alternatif bir internet oluşturmayı amaçlayan bir DAO olan tomi’nin yerel simgesidir. Son aylarda Bybit ve diğer CEX’lerdeki başarılı lansmanından bu yana TOMI, kripto yatırımcılarının ilgisini çekerek token fiyatında daha iyi bir performansa yol açtı. Ayrıca, kullanıcıların Ethereum üzerinde özel olarak işlem yapmalarını sağlayan şifreli bir Katman 2 protokolü olan tomi Privacy Layer’ın (TPL) lansmanı, bazı kripto yatırımcılarının gizlilik endişelerini gidermek için ZK-Rollup’ları kullanıyor.

Bir DAO olarak tomi’nin alternatif tarayıcılar, alan adlandırma sistemi ve tomiPAY dahil olmak üzere bir ürün yelpazesine sahip olması, arkasındaki ekibin alternatif internet konusunda güçlü bir taahhüde sahip olduğunu gösteriyor. Öte yandan, farklı alanlardan çok fazla ürün, diğer özel projelerle rekabeti de beraberinde getiriyor.

Liquid staking protokolü Rocket Pool, Katman 2 ağı zkSync Era’da rETH’sini başlattı. Rocket Pool, yalnızca Lido’nun ardından gelen ikinci en büyük merkezi olmayan likit staking sağlayıcısı. Nisan ayındaki Atlas yükseltmesinden bu yana TVL artmaya devam etti ve bu yazının yazıldığı tarihte 1,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Büyüme ivmesi, Spark Protocol ile son dağıtım da dahil olmak üzere, Layer 2’ye genişlemesinin yanı sıra DeFi entegrasyonuna atfedilebilir. Katman 2’lerdeki işlem maliyeti Ethereum ana ağından önemli ölçüde düşük olduğundan, Katman 2 genişlemesi muhtemelen gelecekteki büyümesini artıracaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir