Güvenlik

Trend Micro’dan, çocuklara yönelik ücretsiz Siber Güvenlik eğitimi

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 8 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Trend Micro’dan, çocuklara yönelik ücretsiz Siber Güvenlik eğitimi

Trend Micro, çocuklara yönelik ücretsiz Siber Güvenlik eğitim programını başlatıyor.

Trend Micro, dünya genelinde çocuklara ve ailelerine yönelik bir siber güvenlik eğitim programı başlattığını duyurdu.

u ücretsiz eğitim programı, internet güvenliğinden telif hakkına, güvenlik ayarlarından gizliliğe kadar bir dizi konuyu kapsıyor. Siber güvenlik lideri Trend Micro’nun “Internet Safety for Kids and Families” (Çocuklar ve Aileleri için İnternet Güvenliği) girişimi, 2008’den beri çocuklar, ebeveynler, öğretmenler ve gençlere online risklerin farkında olma ve bu risklerle başa çıkma konusunda destek oluyor.

Trend Micro Avrasya Bölge Müdürü Hasan Gültekin, dijital dünyanın giderek artan tehlikelerine dikkat çekerek, her yaştan insanın bu konuda bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Gültekin, özellikle çocukları hedef alan “Trend Micro Cyber Academy” ile çocukların ve ebeveynlerin siber tehditlere karşı bilgilenmesinin hedeflendiğini belirtti.

“Trend Micro Cyber Academy” programı, 7-10 yaş arası çocuklara yönelik toplam 11 farklı eğitim modülünü içeriyor ve 19 farklı dilde sunuluyor. Eğitimler, Trend Micro’nun internet güvenliği web sitesi üzerinden erişilebiliyor. ISKF girişimi şu anda 19 ülkede aktif olarak yürütülüyor ve geniş bir etki alanına sahip. İstatistiklere göre, şimdiye kadar 778.444 öğrenci ve 2.356.010 aileye ulaşılmış, 25.312 etkinliğe ev sahipliği yapılmış ve 1.367 Trend Micro çalışanı gönüllü olarak bu girişimde yer almıştır. Programın 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 10 bin çocuğa ve ailelerine ulaşması hedefleniyor.

Siber güvenlik konusunda bilinçlendirme ve eğitim sunan bu önemli adım, çocukların ve ailelerin dijital dünyada karşılaşabileceği risklere karşı daha donanımlı olmalarını sağlayacak gibi görünüyor.

Cyber Academy kapsamında hazırlanan 7-10 yaş arası çocuklara yönelik İnternet Güvenliği Serisi programında Siber Güvenlik, Sağlıklı Alışkanlıklar, Kamera Güvenliği, Online Geçirilen Zaman, Nezaket, Güvenlik Ayarları, Yanlış Bilgiler ve Telif Hakkı olmak üzere toplamda 11 eğitim bulunuyor. Türkçe dahil olmak üzere toplamda 19 dilde eğitimlerin yer aldığı Trend Micro Cyber Academy’ye https://www.trendmicro.com/internet-safety/tr/cyber-academy adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir