Teknoloji

Adform, BM’nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katıldı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Adform, BM’nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katıldı

Adform, BM’nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katılan ilk küresel DSP oldu.

Adform, Bilime Dayalı Sürdürülebilir Reklamcılıkta Öncü Oluyor!

Adform, iklim değişikliğiyle mücadelede öncü bir adım atarak, Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’ne (SBTi) katılan ilk küresel DSP (Demand Side Platform) olma unvanını kazandı. 2030 yılına kadar emisyonlarını azaltma sözü veren Adform, reklam teknolojilerinde sürdürülebilirliği önceliklendirerek, sektörde bir devrim yaratmayı hedefliyor.

Dünyanın en güçlü ve güvenilir medya satın alma platformlarından biri olarak tanınan Adform, SBTi’nin yakın vadeli emisyon azaltma hedeflerine uyum sağlama kararıyla sürdürülebilir reklamcılık alanında yeni bir sayfa açıyor. Bu hamle, şirketin sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularındaki taahhütlerinin somut bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

2023’te Ad Net Zero’nun bir üyesi olma başarısı gösteren Adform, şimdi de Scope3 entegrasyonu ile markaların karbon ayak izlerini ölçmelerine ve azaltmalarına olanak tanıyan ilk küresel DSP olarak sürdürülebilirlik alanındaki liderliğini pekiştiriyor.

SBTi, kuruluşlara, Paris Anlaşması hedefleriyle uyumlu iklim bilimine dayalı sera gazı emisyon azaltma hedefleri belirlemeleri konusunda yol gösteriyor. Bu inisiyatif, CDP, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI), Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ve We Mean Business Coalition gibi kuruluşların iş birliği ile kurumsal çevre eyleminde altın standart olarak kabul ediliyor.

SBTi, belirlenen kriterlere uygun hedefler geliştiren şirketleri onaylayarak, bu hedefleri resmi web sitesinde yayınlıyor ve böylece şirketlerin iklim değişikliğiyle mücadeledeki taahhütlerini ve ilerlemelerini kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyor.

Bu gelişme, Adform’un sürdürülebilir ve iklim dostu reklamcılık uygulamalarına olan bağlılığını güçlendirirken, küresel iklim kriziyle mücadeleye katkı sağlama konusundaki kararlılığını da gözler önüne seriyor. Tanınmış küresel markaların yanı sıra IKEA, JYSK, Vodafone, T-Mobile ve BMW gibi büyük reklam ajansları da bu girişimi destekleyerek, sektör genelinde sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

 

Adform CEO’su Troels Philip Jensen
Adform CEO’su Troels Philip Jensen

Sürdürülebilirliğin işletmeler genelinde bir mesele haline geldiğini belirten Adform CEO’su Troels Philip Jensen,Sürdürülebilirliği stratejilere dahil etme yolculuğu reklam teknolojileri sektöründe devam ediyor. Sürdürülebilirlik işletmeler arası bir mesele haline geldiğinden, reklam teknolojileri endüstrisi sürdürülebilirliği stratejilerine gerçek anlamda entegre etmek için hala bir yolculukta. Adform olarak, birçok yeni kararın alınması gereken bu zorlu yolculuğu destekliyoruz. SBTi iklim eylemi konusunda en yüksek ölçüt olduğundan, bilime dayalı emisyon azaltma hedefleri taahhüdünde bulunarak yol gösterici ilkelerimizden biri olan “Dik dur” ilkesini uygulamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

 

Adform Kıdemli Başkan Yardımcısı, Genel Danışman ve ÇYS Anders Pilgaard Andersen
Adform Kıdemli Başkan Yardımcısı, Genel Danışman ve ÇYS Anders Pilgaard Andersen

Adform Kıdemli Başkan Yardımcısı, Genel Danışman ve ÇYS Anders Pilgaard Andersen, “Ad Net Zero, Scope3 ve şimdi de SBTi, tüm bu iş birliklerimiz reklam teknolojilerinde sürdürülebilirlik alanında devrim yaratmaya yönelik kararlığımızın birer kanıtı olarak öne çıkıyor. Markalar, Ajanslar ve Yayıncılar dahil olmak üzere iş ortaklarımız, platformumuzda yalnızca tek bir tıklamayla kampanyaları için sürdürülebilir seçimler yapabiliyor. Adform olarak taahhütlerimizi eyleme geçirmekten ve sözlerimizi yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir