Yapay Zeka

Trendyolmilla’dan AI Destekli Koleksiyon

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 29 Nisan 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Trendyolmilla’dan AI Destekli Koleksiyon

Trendyolmilla, Yapay Zekâ Destekli 2024 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunu Tanıttı.

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol’un moda markası Trendyolmilla, yapay zeka (AI) teknolojisiyle insan eli değmiş tasarımların birleştiği yeni 2024 İlkbahar/Yaz kadın giyim koleksiyonunu piyasaya sürdü. Güncel modanın yapay zeka algoritmalarıyla bir araya gelerek yorumlandığı Trendyolmilla x Yapay Zekâ koleksiyonu, www.trendyol-milla.com web sitesi ve mobil uygulama üzerinden müşterilerin beğenisine sunuldu.

Koleksiyonda, elbise, body, bluz ve daha birçok giyim parçasını içeren geniş bir ürün yelpazesi yer alıyor. Yapay zekâ algoritmalarının öncü analiz yetenekleriyle şekillendirilen tasarımlar, modayı her zevke ve duruma uygun şekilde modaseverlerle buluşturuyor.

Özellikle çiçek desenlerinin ve yumuşak dokulu kumaşların ön plana çıktığı koleksiyon, siyah, lila ve ekru gibi renklerin yanı sıra pastoral tonların floral desenlerle birleşimiyle dikkat çekiyor. Bu koleksiyon, şifon ve poplin gibi doğal kumaşların zarafetini modaseverlerin gardıroplarına taşıyor.

Trendyolmilla tasarım ekibi, yapay zekâ ile elde ettikleri analiz sonuçlarını yaratıcı komutlarla tasarımlara dönüştürdü. Yapay zekâ sayesinde geliştirilen binlerce alternatif tasarım, ekibin estetik dokunuşlarıyla harmanlandı ve sürdürülebilir moda anlayışıyla birleştirilerek üretim aşamasına taşındı.

Ayrıca, Trendyolmilla sürdürülebilirlik anlayışını koleksiyonun her aşamasına dahil ederek malzeme israfını azaltıyor, kitlesel kişiselleştirme yaklaşımıyla müşteri beklentilerini yüksek tutarken aşırı üretimin önüne geçmeyi hedefliyor. Yapay zekâ destekli tasarımların çevre dostu bir yaklaşımla sunulduğu koleksiyon, moda dünyasında teknoloji ve sürdürülebilirliğin uyum içinde nasıl ilerleyebileceğinin güzel bir örneğini sergiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir