Teknoloji

UiPath ve Microsoft İş Birliği

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 23 Mayıs 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
UiPath ve Microsoft İş Birliği

UiPath, Inc., UiPath İş Otomasyon Platformu ile ‘Copilot for Microsoft 365’ arasında yeni bir iş birliğine gittiğini duyurdu.

Lider kurumsal otomasyon ve yapay zeka yazılım şirketi UiPath, Inc., UiPath İş Otomasyon Platformu ile ‘Copilot for Microsoft 365’ arasında entegrasyona dayalı yeni bir iş birliğine gittiğini duyurdu. Bu entegrasyon ile iki şirketin ortak müşterileri, UiPath ile daha fazla bilgi işini otomatikleştirip, son kullanıcı deneyimini geliştirecek.

UiPath ve Microsoft arasındaki bu entegrasyon, iş dünyasında otomasyonun ve yapay zekanın nasıl daha geniş çapta benimsendiğini ve uygulandığını gözler önüne seriyor. Bu iş birliği, şirketlerin iş süreçlerini daha verimli hale getirmelerine ve kullanıcı deneyimlerini önemli ölçüde iyileştirmelerine olanak tanıyacak. İki teknoloji devinin güçlerini birleştirmesi, gelecekte daha yenilikçi çözümlerin ve uygulamaların ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu entegrasyon, hem çalışanların hem de şirketlerin iş yapma biçimlerinde devrim yaratma potansiyeline sahip.

 

Entegrasyonun Detayları

UiPath İş Otomasyon Platformu, müşterilerin yapay zekâ destekli otomasyonlarla üretkenliği artırmalarını, kullanıcı deneyimlerini dönüştürmelerini ve daha hızlı yenilik yapmalarını sağlıyor. Copilot for Microsoft 365 ve Microsoft Teams için ilk ekosistem ortaklarından biri olan UiPath, entegrasyona sağlanan eklenti ile iki kurumun ortak müşterilerinin, UiPath kurumsal sınıf otomasyon yeteneklerine ulaşmalarını, ayrıca Copilot for Microsoft 365, Teams, UiPath Autopilot™ veya kendi özel copilot benzeri deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyor. Müşteriler ayrıca uçtan uca iş süreçlerini otomatikleştirmek için bir bilgi tabanı olarak Microsoft 365 Graph’tan ve UiPath otomasyonlarının yanı sıra belge anlama modellerinden yararlanabilecekler.

UiPath ve Microsoft’tan Açıklamalar

UiPath CPO’su Graham Sheldon, iş birliğine dair şunları söyledi: “Microsoft ile iş birliğimiz potansiyel olarak milyonlarca Microsoft kullanıcısının UiPath’in GenAI ve özel yapay zekâ modellerine erişmesine olanak tanıyor. Bu iş birliği ayrıca Microsoft Copilot’un otomasyon gücünü artırmak üzere UiPath otomasyonlarına entegre edilmesi anlamına geliyor. Uçtan uca otomasyon platformumuz aracılığıyla her çalışanın süreçleri otomatikleştirmesini, her geliştiricinin daha zengin kullanıcı deneyimleri üretmesini ve herhangi bir işletmenin yapay zekâ ve otomasyonla dönüştürülmüş dijital çalışma alanlarını desteklemesini sağlıyoruz, böylelikle başarıyı hızlandırıyoruz.”

Microsoft Teams Ekosistemi Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Srini Raghavan ise, “UiPath İş Otomasyon Platformu’nun Microsoft Copilot ile entegrasyonu, Microsoft 365 kullanıcılarının UiPath otomasyonlarını doğrudan Copilot for Microsoft 365 üzerinden keşfetmelerine ve çalıştırmalarına olanak tanıyor. Entegrasyon iş birliğimiz, Microsoft Copilot ile daha üretken ve yaratıcı olan çalışanların yeni bir çalışma çağına geçmeleri anlamına geliyor.” dedi.

Kullanıcı Deneyimi ve Uygulama Alanları

UiPath eklentisi ve Copilot for Microsoft 365 entegrasyonu, ortak müşterilerin iş süreçlerini iş arkadaşlarıyla doğrudan Teams içinde otomatikleştirmelerini sağlıyor. Müşteriler, işlev veya sektöre özel görevler için oluşturulmuş otomasyonların yanı sıra yaygın ve tekrarlayan görevleri tamamlayan otomasyonları çalıştırmak için önceden oluşturulmuş bir otomasyon kitaplığına erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca kendi şirketlerinin geliştirdiği otomasyonları da keşfedip çalıştırabiliyorlar.

Örneğin, kredi memurları artık kredi taleplerini doğrudan Teams üzerinden, sadece alınan kredi başvurularının bir özetini isteyip, UiPath’ten onaya gönderebiliyorlar; müşterileri için gerekli geçmiş kontrollerini yapmasını talep edip, e-posta iletişimini yönetip, hatta süreci tamamlamak üzere fiyatları kesinleştirmek için dijital imzalar atabiliyorlar.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir