Web 3.0

Zano, Yeni Ekosistemini Duyurdu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 21 Mart 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Zano, Yeni Ekosistemini Duyurdu

Uzun yıllar süren yoğun çalışmaların ardından Zano, büyük ağ güncellemesi Zarcanum’u duyurdu.

Zano Projesi, kullanıcı güvenliğine büyük önem vererek platformu sıfırdan inşa etti ve gizli miktarlarla Proof of Stake, izlenemez işlemler, gizli varlıklar, anonim pazar yeri oluşturma ve takma adlar gibi benzersiz özellikler ekledi.

Girişim düzeyinde gizlilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunan açık kaynaklı bir kripto para birimi olarak Zano, gizli varlıklar ve merkezi olmayan uygulamalar için sağlam bir temel olarak işlev görüyor. Zano, blockchain gizliliğini ana akım benimsemeye hazır hale getirerek devrim yaratıyor.

Zano Proje Müdürü ve Çekirdek Geliştirici Pavel Nikienkov, “Zarcanum hard fork’u etrafında hissedilen heyecan yoğun, topluluğumuzun birçoğu bunu bir dönüm noktası olarak görüyor. Ancak ben bunu oldukça farklı görüyorum – benim için bu hard fork yolculuğumuzun sonu değil, çığır açan bir başlangıç. Zarcanum’u tanıtarak sadece güncelleme yapmıyor, projemizin büyümesine tamamen yeni bir boyut ekliyoruz. Bu, platformumuzun geliştiği, genişlediği ve gerçekten geliştiği bir dönemin başlangıcı.” dedi.

Zano’nun geliştiricileri uzun süredir geleneksel finans alanında kullanıcı güvenliğinin nasıl ele alındığını değiştirmek istiyordu. Roger Ver gibi uzun süreli Bitcoin yatırımcılarının ve Vikrant Sharma, Douglas Tuman gibi kripto alanındaki diğer önemli figürlerin desteğiyle Zarcanum, şirketlerin iş yapma şeklini değiştirmeye hazır.

Geliştiricilerin Zarcanum üzerinde çalışmaya başlamalarına yardımcı olmak için Zano, geliştiricilere Zano ekosistemini canlı ve çeşitli bir topluluğa dönüştürmek için ihtiyaç duydukları finansal desteği sağlamak amacıyla Zano Grants Programını oluşturuyor.

Zano’nun Baş Araştırmacısı ve Çekirdek Geliştiricisi Valeriy Pisarkov, “Yaklaşan 4. hard fork (‘Zarcanum’) Zano gizliliğini iyileştirmek için son derece önemli ve bizim için kesinlikle büyük bir kilometre taşı. Zarcanum PoS, Gizli Varlıklar, İyonik Takaslar, Bulletproofs+, gizli miktarlarla RingCT’yi uygulamak ve bunlar için birçok test yapmak üzere 34 bin satır kod yazdık. Aynı zamanda, hard fork kendisi stresli bir zaman; ağın ve blockchain’in sorunsuz ilerleyeceğinden emin olmak için ağı ve blockchain’i çok yakından izleyeceğiz.” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir