Web 3.0

Zetrix, Web3Labs ve Summer Capital İş birliği Yapıyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 22 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Zetrix, Web3Labs ve Summer Capital İş birliği Yapıyor

Zetrix, Web3Labs ve Summer Capital, Hong Kong İçin İşbirliği Yapıyor.

Zetrix, Web3Labs ve Summer Capital, Hong Kong’un Web3 Yol Haritası Girişimlerini Hızlandırmak İçin İşbirliği Yapıyor.

Zetrix, MY E.G. Services Berhad (“MYEG”) tarafından oluşturulan önde gelen bir katman-1 kamu blockchain platformu, Web3 geliştirme ve yatırım gücü olan Web3Labs Hong Kong ve risk sermayesi şirketi Summer Capital, bugün Hong Kong’un (“HK”) Web3 hedeflerini ilerletmek ve Zetrix’i HK hükümetiyle uyumlu uygulamalar için tercih edilen blockchain altyapısı olarak konumlandırmak için stratejik bir işbirliği duyurdu.

Zetrix, HK’nın Finansal Teknoloji (Fintech) Tanıtım Yol Haritası ile uyumlu olarak, hükümet ve kurumsal odaklı Web3 geliştirmesine olan mevcut misyonunu, Çin, Malezya ve Filipinler’deki önemli paydaşlarla duyurulan önemli ortaklıkların yanı sıra genişletiyor.

Web3Labs, şehir devleti tarafından kolaylaştırılan ek büyüme ve yeniliği teşvik etmek için hükümet organları, kurumlar, yatırımcılar, borsalar ve medya kuruluşları dahil olmak üzere Web3 ekosistemi boyunca 500’den fazla ortağından yararlanıyor.

Summer Capital, portföyünde Asya’nın önde gelen lisanslı sanal varlık hizmet sağlayıcısı Hashkey Group ve HK’da Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan sanal varlık hizmetleri sunmak için prensip olarak onay almış SEBA Bank gibi birkaç piyasa lideri girişimi sayıyor.

Ortakların tamamlayıcı güçlerinden yararlanarak bu ortaklık:

  • HK hükümetinin Web3 vizyonuyla uyumlu blockchain uygulamaları için tercih edilen Katman-1 platformu olarak Zetrix’i güçlendirecek ve endüstri ve iş topluluklarıyla daha fazla işbirliğiyle hızlandıracaktır.
  • HK ve bölgenin finansal sistemlerini ve teknolojik olarak ileri kurumsal oyuncularını, Gerçek Dünya Varlığı (RWA), stablecoin çıkarımı ve finansal araçların tokenizasyonu gibi yenilikçi blockchain kullanım örneklerinin yapılandırılmış ve eşzamanlı endüstri denemelerini gerçekleştirmeye teşvik edecektir. Bu, yerelleştirilmiş ve uluslararası hizmetlerin Öz-Yönetimli Kimlik (SSI) ve Doğrulanabilir Kimlikler (VC) aracılığıyla sorunsuz ve güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayacaktır.
  • Zetrix platformunda uygulama geliştiren umut verici girişimleri kuluçkalamak ve beslemek için özel bir Küresel Hızlandırıcı Programı başlatacaktır. Bu program, mentorluk, teknik destek ve fonlama fırsatlarına erişim sağlayarak, filizlenen girişimcileri HK’nın Web3 manzarasına katkıda bulunmaya ve küresel bir kitleye hizmet etmeye güçlendirecektir.
  • Zetrix ayrıca Web3Labs’e stratejik yatırım yapmayı değerlendiriyor, Web3 uzmanları ve ekosistem ortaklarının geniş ağına erişim kazanıyor. Bu hamle, Web3Labs’in HK’nın ilerici Sanal Varlık düzenlemeleri aracılığıyla umut verici Küresel Web3 girişimlerini destekleme yeteneğini daha da güçlendirecek.

Zetrix’in kurucu ortağı Wong Thean Soon”Wong Thean Soon, Zetrix’in kurucu ortağı olarak, Web3 alanında güvenilir bir lider olan Web3Labs ile ortaklık kurmaktan heyecan duyduğumuzu belirtti. Bu işbirliği, Zetrix’e büyük bir değer katacak ve HK’daki önemli paydaşlarla gelişmekte olan Web3 ekosistemine paha biçilmez destek sağlayacak. Çin’in ulusal kamu blockchain’i Xinghuo BIF üzerindeki uluslararası süper düğümümüzle Zetrix, HK Özel İdari Bölgesi’nin (SAR) küresel bir kripto merkezi olma hedeflerine hizmet eden Web3 merkezli uygulamalar (DApps) için doğal bir tercih,” dedi.

Web3Labs’ın CEO’su Caspar Wong, “Zetrix’i stratejik bir ortak olarak karşılamaktan heyecan duyuyoruz. HK vizyonu ile uyumlu olma taahhüdü ve yeniliği teşvik etme çabaları onları etkili Web3 çözümleri inşa etmek için mükemmel bir platform yapıyor. Yeteneklerimizi birleştirerek ve hükümet ve kurumsal uygulamalara odaklanarak, iş dünyası, hükümet kurumları ve vatandaşlar için faydalı bir Web3 ekosistemi oluşturmayı hedefliyoruz,” diye ekledi.

Summer Capital’ın Fintech ve Blockchain Başkanı Henry Chen, “Web3Labs ve Zetrix ile bir araya gelip HK’da blockchain altyapısında kurumsal düzeyde bir ekosistem inşa etmekten mutluluk duyuyoruz. Son birkaç yılda HK’de Web3 için olağanüstü ilerleme ve iş gelişimi gözlemledik. Zetrix’i HK’ya getirmemiz, piyasayı ve fırsatlarını benimseme konusundaki güçlü taahhüdümüzü gösteriyor,” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir