Web 3.0

Bitget, kripto kredi hizmetini başlatıyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 7 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitget, kripto kredi hizmetini başlatıyor

Bitget, yerleşik Crypto Loans ürünüyle hızla genişleyen kripto para kredisi sektörüne giriş yapıyor.

Yeni ürün, geleneksel kredi kurumları tarafından reddedilen ve dijital varlıklar aracılığıyla alternatif finansman yöntemleri arayan kullanıcı kitlesini çekmeyi amaçlıyor.

Bitget’in Crypto Loans ürünü, kullanıcıların eldeki varlıklarından birini teminat olarak kullanarak başka bir para biriminde karşılık gelen bir miktar borç alabilmelerini sağlayan dual-coin yaklaşımına dayanıyor. Her kredi, ödenmesi gereken belirli bir faiz oranıyla veriliyor ve ödünç alınan miktar, teminat olarak gösterilen varlığın piyasa değerine göre belirleniyor. Krediler önceden belirlenmiş bir süre için sunuluyor ve kullanıcılar son ödeme tarihinden önce veya zamanında geri ödeme yapmayı tercih edebiliyor.

“Kullanıcılar, daha likit varlıklarda yatırım yapmak için kredi alabilme fırsatına sahipler”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bitget Yöneticisi Gracy Chen, “Bitget’in yeni ürünü, teminata dayalı para birimi kullanımının esnekliğini vurguluyor ve sermaye kullanımını artırıyor. Kullanıcılar, şimdi daha az talep gören paraları teminat olarak göstererek daha likit varlıklarda yatırım yapmak için kredi alabilme fırsatına sahipler. Platformumuzun esnek borç alma ve geri ödeme mekanizması, tüm kullanıcıların taleplerini karşılamak ve kullanıcıların rahatlığını sağlamak amacıyla tasarlandı” dedi.

Son yıllarda kripto kredileri, dijital kredi sektörünün büyümesi sayesinde dikkat çekiyor. 2022 yılında 8,5 milyar doları aşan bu sektörün, 2032 yılına kadar yıllık bileşik büyüme oranının yüzde 20,5 artacağı tahmin ediliyor. Global Market Insights tarafından yayınlanan bir rapor, geleneksel kredilere olan artan bağımlılığı vurgulayarak dijital kredi ürünlerinin talebini artırabileceğini belirtiyor. Geleneksel kullanıcıların sorunsuz bir şekilde bu çözümleri kabul etmesi, bu trendin benimsenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Kredi alındıktan sonra fonlar ihtiyaçlara göre kullanılabiliyo

Bitget, kredi sürecini sadece kullanıcıları sisteme entegre etmekle kalmayıp, aynı zamanda geleneksel finansal kuruluşlarda bulunan tanıdık prosedürlere benzer prosedürler kullanıyor. İlk adım teminat göstermeyi içeriyor, ardından otomatik olarak kredi miktarının dağıtımı yapılıyor. Böylece borç alanlar için kullanıcı dostu ve verimli bir deneyim sağlanıyor. Kredi alındıktan sonra kullanıcılar fonları ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor, ayrıca durumlarına veya bireysel gereksinimlerine bağlı olarak teminatı ekleyebiliyor veya çekebiliyor. Platform, ayrıca yeni ürünün kredi başvurularındaki hızlı inceleme sürecini ve para çekmedeki desteğini vurguluyor. Bitget’in yüksek güvenlik düzeyi ve güvenilir bir finansal platform olarak piyasa itibarı göz önüne alındığında, kullanıcılar teminatlarının güvenliklerinin sağlandığından emin olabiliyor.

Bitget borsası son aylarda hizmet yelpazesini genişletirken, kripto para ve geleneksel finans sektörüne yönelik yeni ürünler sunuyor. Bitget’in Web3 alanına girerek tek bir erişim kapısı yaratma amacıyla BitKeep’e yaptığı yatırım da bu adımlardan biri olarak öne çıkıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir