Teknoloji

2024’te Bilmeniz Gereken Mobil Uygulama Trendleri

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 31 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
2024’te Bilmeniz Gereken Mobil Uygulama Trendleri

Adjust uzmanları, “2024’te Bilmeniz Gereken Mobil Uygulama Trendleri”ni açıkladı.

Adjust uzmanları, mobil uygulama pazarlamasında 2024 yılında öne çıkacak dijital pazarlama trendlerini açıkladı. Trendler arasında tahmine dayalı analitik, yapay zeka (AI) ve internete bağlı TV (CTV) yer alıyor.

Adjust, yeni yılda yeniliklere öncülük etmekten ve yeni trendleri keşfetmekten heyecan duyduğunu belirtti. Uzmanlar, mobil uygulama pazarlamacıları için tahmine dayalı analitiğin cihazlar arası ve kanallar arası ölçümlemeye istikrar getireceğini ve 2024 kampanyalarını planlarken yatırım getirisini (ROI) temel almanın paha biçilemez olacağını ifade ettiler.

Adjust CEO’su Simon “Bobby” Dussart, önümüzdeki yıllarda mobilden CTV’ye, PC’den konsola ve tekrar web’e kadar hangi kanalların kullanıcıların gözünde popüler olabileceğinden veya yeni gizlilik regülasyonlarından bağımsız olarak pazarlamacıların en iyi yatırım getirisini elde etmesi gerektiğini vurguladı. Makine öğrenimi ve yapay zeka ile pazarlamacılar, kullanıcının yaşam boyu değerini tahmin edebilecek ve kampanyanın yüksek değere sahip kullanıcıları çekip çekmediğini ilk 24 saat içinde belirleyebilecek.

Yapay zekanın mobil pazarlamadaki potansiyeli, 2024’te rekabette bir adım önde olmanın kritik önemine sahip olacak. Generative AI’dan ChatGPT’ye kadar yapay zeka teknolojilerinin üzerindeki tüm gözler, bu teknolojinin mobil ölçümleme alanında da yer almasını sağlıyor. Adjust CPO’su Katie Madding’e göre, yapay zeka, pazarlamacıların mümkün olan en iyi kararları almalarına yardımcı olacak ve gelişmiş ölçümleme çözümleri sunacak.

İçeriğin ve ticaretin bir araya gelmesiyle TV izleme deneyimi yeniden tanımlanacak. Alışveriş yapılabilir içerikler CTV alanında gelişmeye devam ediyor. Adjust CTV ve Yeni Kanallar Direktörü Gijsbert Pols’a göre, tüketiciler alışverişlerini doğrudan TV ortamından yapmaya başladıkça, perakende medyası reklamcılığın geleceğinde önemli bir rol oynayacak.

Ölçümlenebilirliğe yönelik gelişmiş yaklaşımların benimsenmesi, streaming servisleri için çok önemli olacak. Ücretsiz ve reklam destekli televizyon (FAST) pazarı hızlı büyüme yaşıyor ve streaming servislerinin rakiplerinden önde kalmak için gelişmiş ölçümleme teknolojilerini kullanmaları gerekecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir